Zadzwoń 668 828 270
Facebook
Balustrady
Tarasy i balkony to miejsca poza domem, w których chętnie spędzamy czas zwłaszcza w...

Tarasy i balkony – jak dobrać odpowiednią balustradę?

Tarasy i balkony to miejsca poza domem, w których chętnie spędzamy czas zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Są one przeznaczone do zabawy dla dzieci i relaksu dla dorosłych. Dlatego też atrakcyjne wyglądający taras czy też balkon to marzenie większości z nas. Podpowiadamy, jak krok po kroku dobrać odpowiednią balustradę na tarasy i balkony.

1. Dobierz materiał

Po pierwsze musisz zdecydować, z jakiego materiału powinna być wyprodukowana balustrada. Możesz wybrać między drewnem, szkłem a metalem. W tym przypadku weź pod uwagę styl, w jakim został wykończony budynek i podłoga tarasu. Wybierz balustradę z dominacją drewna, gdy stawiasz na tradycyjną dekorację. Użyj balustrady ze stali nierdzewnej, gdy oczekujesz nowoczesnego i modnego wykończenia, łatwej pielęgnacji i odporności na warunki atmosferyczne. Z kolei szklane balustrady dodadzą przestronności i doskonale pokażą widok z Twojego balkonu czy tarasu. 

2. Zadbaj o bezpieczeństwo 

Sprawdź, jak przepisy budowlane określają dopuszczalne wysokości balustrad na tarasy i balkony. Miej też na uwadze, aby balustrada była bezpieczna dla dzieci oraz zwierząt. 

3. Podziwiaj okolicę

Jeśli chcesz widzieć otaczającą zieleń i piękną okolicę, to wybierz taką balustradę, która Ci to umożliwi, np. ze szkła lub stali nierdzewnej. Jeśli zamiast ciekawych widoków masz wielu sąsiadów i zależy Ci na uzyskaniu prywatności, to warto postawić np. na balustrady ze stali nierdzewnej połączonej z nieprzezroczystym szkłem. 

4. Zrealizuj projekt

Możesz sam zająć się dokonaniem pomiarów, zamówieniem gotowych elementów i sfinalizowaniem projektu. Lub możesz zyskać na czasie i postawić na fachowców, którzy zajmą się Twoim zamówieniem od początku do końca, a Ty będziesz mógł się cieszyć z efektu przez długie lata. 

Odpowiedni dobór balustrady jest ważny, ponieważ stanowi ona wizytówkę Twojego domu. Balustrada jest zarazem elementem funkcjonalnym zapewniającym bezpieczeństwo, jak i elementem dekoracyjnym podkreślającym styl budynku. 

Powrót do listy blogów