Zadzwoń 668 828 270
Facebook
Balustrady
Wielu z nas zastanawia się, jak zagospodarować wolną przestrzeń pod schodami. Pomysłów...

Przykłady zagospodarowania miejsca pod schodami

Wielu z nas zastanawia się, jak zagospodarować wolną przestrzeń pod schodami. Pomysłów jest naprawdę wiele! Wybraliśmy najciekawsze i najbardziej praktyczne, choć nie zawsze najprostsze w realizacji.

Często, szczególnie w mniejszych domach potrzebujemy więcej przestrzeni, by  pomieścić wszystkie sprzęty i przedmioty codziennego użytku. Bywa, że wolne pozostaje miejsce pod schodami i tylko czeka, aby je jakoś urządzić. W zależności od budżetu jakim dysponujemy, ale także od potrzeb i naszej kreatywności, możemy zdecydować się na praktyczne, małe i proste albo bardziej wymyślne rozwiązania, które będą wymagać od nas odrobiny wysiłku i paru przeróbek.

Oczywiście, im większa wnęka pod schodami tym szersze pole do działania, ale nawet na niewielkiej ścianie możemy wyczarować coś wspaniałego. Jednym z ciekawszych pomysłów architektonicznych jest wykonanie w tym miejscu małej dodatkowej toalety. Z powodzeniem w pustej wnęce umieścisz szuflady lub wykonaną pod wymiar szafę z drzwiami przesuwnymi – może ona wówczas posłużyć za garderobę, oszczędzając tym samym miejsce w przedpokoju. To także genialne umiejscowienie schowka na podręczne rzeczy, jak na przykład parasole, buty czy pościele i koce. 

Jeśli jesteś miłośnikiem artystycznych, ale i funkcjonalnych upiększeń, możesz postawić na umieszczenie pod schodami biblioteczki lub regału na rodzinne pamiątki. Zawsze stylowo będą wyglądać również rozwieszone zdjęcia w ramkach. Pokusić się można także o gustowne stojaki na wino w postaci uchwytów lub półek o różnych kształtach. Jednak nic nie zastąpi chwili relaksu w zacisznym miejscu, toteż może wolne miejsce pod schodami zapełni kanapa lub nawet łóżko?

Nie można zapomnieć o zamontowaniu dodatkowego oświetlenia , gdyż zazwyczaj wnęka pod schodami jest dość mocno przyciemniona. W zależności od tego, jaki kształt mają poręcze i w jakiej stylistyce utrzymane są poszczególne elementy balustrad, możemy dopasować do schodów nietuzinkowe dekoracje, które nadadzą całości konstrukcji wyjątkowego charakteru.

Powrót do listy blogów