Zadzwoń 668 828 270
Facebook
Balustrady
Balustrady są dekoracyjnym zwieńczeniem schodów. Zapewniają bezpieczny ruch, a także...

Balustrady ze stali nierdzewnej a wystrój wnętrza

Balustrady są dekoracyjnym zwieńczeniem schodów. Zapewniają bezpieczny ruch, a także podkreślają styl i charakter Twojego wnętrza. Wybór odpowiedniego wzoru balustrady jest istotny, ponieważ mieszkanie powinno tworzyć spójną całość. 

Współczesne budownictwo pozwala na większą dowolność w konstrukcji schodów. Nie są one jak niegdyś ukryte na klatce schodowej. Teraz są w centrum uwagi, stanowiąc tym samym jeden z głównych elementów przestrzeni. 

Styl nowoczesny 

Charakteryzuje się nawiązaniem do współczesnych tendencji w sztuce. Jest on nastawiony na nowoczesne wzornictwo. W tego typu wnętrzach najważniejszym elementem dekoracyjnym jest właśnie forma. Najczęściej wykorzystuje się geometryczne kształty, takie jak: prostokąty, kwadraty oraz koła. Ten styl jest pozbawiony bogatych zdobień, dlatego też niekiedy przypomina styl minimalistyczny. W tym stylu dominują takie materiały jak naturalne drewno połączone najczęściej ze stalą nierdzewną, stanowiąc tym samym duet doskonały. Metal w tego typu wnętrzu wykorzystywany jest w formie podstaw lamp, stołów czy poszczególnych mebli. Styl nowoczesny zwraca się również w kierunku szkła, które podobnie do stali nierdzewnej posiada gładką powierzchnię. 

Do dekoracji wnętrza w stylu nowoczesnym pasuje nie tylko połączenie balustrady ze stali nierdzewnej z drewnem, ale może być ona również łączona ze szkłem. Tym samym zyskasz lekką formę schodów, która nie przytłoczy Twojego mieszkania. 

Styl minimalistyczny

Wyróżnia się prostotą i elegancją, która sprawdza się w niemalże każdym wnętrzu. Jest to zarazem jeden z najpopularniejszych stylów w dekoracji wnętrz. W tym przypadku na pierwszym planie są meble i dodatki dekoracyjne, ale użyte z umiarem. Podobnie z meblami, powinny być one pakowane, ponieważ wszystkie potrzebne rzeczy są ukryte w ich wnętrzu. Ten styl charakteryzują spokojne kolory, a podłogi pokryte są jedynie wykładziną, drewnem lub betonowymi płytami. 

Jak sama nazwa wskazuje, balustrady dobrane do tego typu wnętrza powinny być pozbawione zbędnych zdobień. Dlatego też idealnie w to wnętrze wkomponują się minimalistyczne balustrady ze stali nierdzewnej z dużymi prześwitami. Mogą być też wykorzystane balustrady z hartowanego szkła, które nie zaburzą ogólnej estetyki. 

Powrót do listy blogów