Zadzwoń 668 828 270
Facebook
Balustrady
Balkon to nie tylko genialne miejsce do wypoczynku, ale i reprezentacyjny element dekoracyjny domu....

Balustrady balkonowe – w zgodzie z Tobą i krajobrazem

Balkon to nie tylko genialne miejsce do wypoczynku, ale i reprezentacyjny element dekoracyjny domu. Powinien więc nie tylko odzwierciedlać na zewnątrz jego wnętrze, ale i wpisywać się w otoczenie. Nie wszędzie będą gustownie prezentować się bogato zdobione ogrodzenia metalowe, ale też nie w każdym przypadku są wskazane barierki balkonowe z prześwitami. Czym kierować się przy wyborze najbardziej efektownej balustrady?

Dobra balustrada balkonowa to taka, która w stu procentach komponuje się z wyglądem zewnętrznej ściany domu – źle dopasowana kolorystycznie lub pod względem materiałów czy nawet geometrii może zepsuć efekt końcowy naszej pracy - często żmudnej i kosztownej. Aby tak się nie stało, warto rozejrzeć się po okolicy przyszłego domu i określić czy stylistyka wpasuje się w industrialne, a może wręcz przeciwnie – przyrodnicze otoczenie. Pomoże nam to w wybraniu najlepszego projektu i podkreśli walory przestrzeni wokół miejsca zamieszkania.

Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, możesz zlecić wykonanie konstrukcji w całości z metalu. Regularnie rozmieszczone elementy balustrad, takie jak pionowe słupki z poziomo ułożonymi linkami lub rurkami to gwarancja ponadczasowego wyglądu. To właśnie na takich balkonach wdzięcznie prezentują się różne gatunki roślin, ozdobniki czy świąteczne lampki. W parze z tradycją powinna iść oczywiście jakość wykonania, gdyż od rodzaju tworzywa zależeć będzie odporność na korozję czy uszkodzenia, jak również łatwość konserwacji. 

We współczesnych stylizacjach balkonów dobrym pomysłem może być zaaranżowanie balustrady ze stali nierdzewnej w połączeniu z dodatkowym pokryciem, np. matowym lub przezroczystym szkłem. Im bardziej zabudowane barierki balkonowe, tym większa szansa na odrobinę prywaty, ale i osłonę przed wiatrem i zanieczyszczeniami. Balkon przeszklony lub z widocznymi prześwitami w balustradzie umożliwi dostanie się do środka pomieszczenia większej ilości światła, a Ty będziesz mógł nacieszyć oczy widokami.

Powrót do listy blogów